Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(PO-PIA 8-16)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 40,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
25.11.2022
Seniori

Staroba blízkeho človeka – ako pomôcť?

Starnutie a staroba sú novou životnou výzvou, nielen pre našich blízkych, ale aj pre ostatných rodinných príslušníkov. Mnohým prináša so sebou nemalé problémy. Zabúdanie, roztržitosť, či zmena nálad. Často nevieme ako reagovať, aby ste nezranili? 

Prečítajte si na blogu zopár tipov, kotré sa vám pomôžu pri komunikácii s Vašimi blízkymi.

Nevnucujte sa so svojou pomocou, pamätajte, že staršia osoba nie je veľké dieťa a má právo rozhodovať o sebe, aj o tom, či vašu pomoc prijme alebo nie.

Staršie osoby potrebujú v živote cieľ, činnosť, ktorá im zaberie čas a zaujme myseľ, ruky. Môžu to byť rôzne aktivity podľa ich stavu zdravia, síl a potrieb staršieho človeka.

Starším ľuďom patrí úcta a preukázanie dôstojnosti – jemnosť si vyžaduje zvlášť kontakt s chorými ľuďmi, ktoré boli prinútené vzdať sa svojej doterajšej samostatnosti a sú odkázané na opatrovateľa.

Ponúknite vášmu blízkemu cvičenia, ktoré sa vykonávajú systematicky, zlepšujú schopnosti tela a zároveň pozitívne vplývajú na psychiku.

Ak je starší človek chorý, zabezpečte mu maximálne pohodlie a dobrú zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť.

Ak váš blízky potrebuje starostlivosť, ale nemôžete mu ju zabezpečiť, využite služby špecializovaných zdravotných opatrovateľov alebo dobrovoľníkov.

U starších ľudí sa často objavuje alebo sa zvyšuje problém inkontinencie. Neraz to je problém, ktorý starší ľudia neakceptujú a nepripúšťajú myšlienku, že by sa ich mohol týkať. Sú rôzne spôsoby, ako presvedčiť o účelnosti používania špeciálnych absorpčných produktov – ponúknite blízkemu rozhovor, ukážte mu informačné materiály alebo vzorky výrobkov. Produkty zabezpečujú diskrétnosť, pohodlie a elimináciu nepríjemného zápachu

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nezmeškajte novinky, akcie a zľavy
Informácie pre zákazníkov

O nás

Ako nakupovať

Obchodné podmienky

Kde nás nájdete

TZMO Slovakia, s.r.o.

Diaľničná cesta 29

903 01 Senec

 

Kontakt
Logo
Mgr. Jarmila Rošková
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk